بازیابی رمز عبور عضویت

پشتیبانی باتجربه و سریع

متخصصین با تجربه سامی هاست با بیش از ۸ سال تجربه در زمینه میزبانی وب و خدمات هاستینگ ، با کمال افتخار شما را یاری می نمایند، تمامی تلاش تیم پشتیبانی سامی هاست ارایه پشتیبانی مطلوب جهت جلب رضایت کاربران گرامی می باشد.

بیشتر
پشتیبانی

امنیت سرور و سایت

از آنجا که امنیت یکی از مهمترین و باالویت ترین مباحث در ارائه سرویس های میزبانی وب دارد ، سامی هاست تمام تلاش خود را در جهت ارائه سرویسی مطمئن و امن می نماید تا با خرید هاست و سرور امن ،پشتوانه فکری راحتی برای امنیت سایت خود داشته باشید.

بیشتر
امنیت

بکاپ گیری منظم

علی رغم اینکه پشتیبانگیری از اطلاعات همواره وظیفه مشتری بوده است ، لیکن جهت حفاظت هرچه بیشتر از اطلاعات کاربران، تمامی سرویس های میزبانی سامی هاست یه صورت خود کار به صورت های هفتگی و ماهانه بکاپ گیری می شوند.

بیشتر
بک آپ گیری

مانیتوریگ ۲۴ ساعته سرورها

کلیه سرور های هاستینگ قدرتمند سامی هاست به صورت مداوم و ۲۴ ساعته از طریق منابع انسانی و نرم افزارهای پیشرفته مانیتورینگ نظیر NaGius تحت نظر می باشند تا در صورت مشاهده هر مشکلی، در اسرع وقت برطرف شود.

بیشتر
مانیتورینگ
تعرفه دامنه
.com
35000
.net
38000
.org
36000
.ir
5000

بستن پروتکل ICMP برای دستور ping در Linux

بستن پروتکل ICMP برای دستور ping در Linux

همانطور که در مقاله قبلی در مورد هفت لایه OSI گفته شد یکی از لایه های مهم لایه شبکه یا NETWORK بود که متناظر این لایه لایه ای هست به نام لایه اینترنت یا INTERNET که در مورد پروتکل هاش در مقاله قبلیتقریباً صحبت شده.
ICMP هم قبلاً گفتیم جهت ارسال پیام ها در قالب بسته های IP از یک سیستم یا روتر یا هر چیزی که به عنوان Device در شبکه کار میکنه به یه سیستم دیگه استفاده می شه که دستور ping اصلی ترین و پرکاربردترین دستور ای هست که همه ماها ازش بهره میگیریم این دستور دو پیام echo request و echo reply داره .
ping توسط پیام های echo request پیامی به سیستم دیگر فرستاده و سمت دیگر با echo reply پاسخ می دهد. تصویر زیر جهت اطلاعات بیشتر .


بستن پروتکل ICMP برای دستور ping در Linux

بستن پروتکل ICMP برای دستور ping در Linuxلازم به ذکر هست ICMP پروتکلی ست فاقد شماره Port و سه قانونی که در زیر اومده جالب هست بدونید که همه چیز باید DROP شه ، یعنی هر بسته که وارد می شه INPUT Chain و هر بسته ای که خارج می شه OUTPUT Chain و هر بسته ای که می خواهد Forward شود FORWARD Chain باید DROP شوند به جز آنهایی که ما تعیین می کنیم.
البته در همه جا اینطور مطرح میشه که سه قانون در iptables معرف هستند.

بستن پروتکل ICMP برای دستور ping در Linux

بستن پروتکل ICMP برای دستور ping در Linux 

iptables -P INPUT DROP

iptables -P OUTPUT DROP

iptables -P FORWARD DROP

حالا ما با این سه قانون به یه مشکل برمیخوریم اونم فیلتر شدن همه چیز هست ولی گاهی برای مدیران شبکه پیش میاد که تنها بسته های ICMP را فیلتر کنند .
اما شاید سوال باشه اصلاً چرا مدیران بخوان دستور Ping رو غیر فعال کنن ، ببینید دستور ping یه سری پکت ارسال میکنه به مقصد و از اون جواب میگیره اما ما میتونیم حجم این پکت ها رو که به صورت دیفالت ۳۲ بایت هست مثل تصویر زیر


بستن پروتکل ICMP برای دستور ping در Linux

بستن پروتکل ICMP برای دستور ping در Linuxاما یه سری ها میان از این دستور سوء استفاده هایی میکنن و حجم این پکت ها رو می برن بالا تا ترافیک شبکه بالا بره اونوقت فقط کافیه با سوئیچ t- یه ping دائم رو از چند تا سیستم سمت سرور بفرسته و سرور رو درگیر این داشتان کنه و شبکه رو بخوابونه هرچند این داستان در سازمان هایی که اصولی کار میکنن صدق نمیکنه چون میشه کاری کرد به محض اینکه حجم پکت بالا رفت سریع Log بندازه و قطع اش کنه

۱
ping 192.168.1.1 -t - l 50000

استفاده کنید یه پکت بزرگ در حد اون عددی که داری بهش میگی تو سیستم ارسال میکنی خب ترافیک شبکه میره بالا و بعدش ممکنه دردسر های دیگه ای رو به دنبال داشته باشه


بستن پروتکل ICMP برای دستور ping در Linux

بستن پروتکل ICMP برای دستور ping در Linuxپس اگر کسی این دانش رو داشته باشه و شما تمهیدات امنیتی رو رعایت نکرده باشی شک نکنید طرف رو چند سیستم این پکت های بزرگ رو ارسال کنه سرور شما میره برای استراحت(میخوابه)
اما برای اینکه شما بدونید اصلاً کجا باید این دستورات رو تایپ کنید بهتره به مقاله آشنایی با برخی از دستورات مقدماتی و کلیدهای ترکیبی در لینوکس مراجعه کنید و یا به سری مقالات گام به گام با لینوکس بخش سوم – چگونه دستور ها اجرا می شوند مراجعه و اطلاعات خوبی رو کسب کنید ضمناً سری مقالات آموزش لینوس هم در سایت هست میتونید از این سری آموزش ها بهینه استفاده کنید.
نکته : فیلتر کردن ICMP به این صورته که پیام های echo request خروجی و echo reply ورودی و همچنین بسته های echo request ورودی و echo reply خروجی را باید فیلتر کنیم.
خب حالا ما میتونیم توسط دستور زیر پیام های echo request ورودی و پیام های echo reply خروجی را فیلتر کنیم.

۱
۲
۳
iptables -A INPUT -p icmp –icmp-type 8 -s 0/0 -d 192.168.1.4 -m state –state NEW,ESTABLISHED -j DROP
iptables -A OUTPUT -p icmp –icmp-type 0 –s 192.168.1.3 -d 0/0 -m state –state ESTABLISHED -j DROP

کمی در مورد سوئیچ های این دستور ها باید توضیح داد :
سوئیچ p- که در بالا استفاده شده برای تعیین پروتکل در iptables استفاده می شود که یکی از مقادیر TCP UDP و ICMP را می تواند بگیرد. همچنین در جلوی سوئیچ icmp-type– از دو عدد ۰ و ۸ استفاده شده که در جدول بالا نشان داده شده اند و می توانید بجای عدد از معادل حروفی آنها استفاده کنید. ۰۰ یعنی از هر آدرسی درون شبکه. دستور زیر در موردپیام های echo request و echo reply عکس دستور بالا می باشد.

۱
۲
۳
iptables -A OUTPUT -p icmp –icmp-type 8 -s 192.168.1.3 -d 0/0 -m state –state NEW,ESTABLISHED -j DROP
iptables -A INPUT -p icmp –icmp-type 0 -s 0/0 -d 192.168.1.4 -m state –state ESTABLISHED -j DROP

چهار خطی که در بالا گفته شد در ماشینی که به عنوان Firewall در نظر گرفته شده است اجرا می شه یعنی سیستم هایی که در اون مبدا ما و همچنین مقصد کاملاً مشخص هست برای مثال و درک بهتر : در شبکه ای می خواهید سیستمی با آدرس آی پی ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۴ فقط از سیستم با آی پی ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۳ ping شود یعنی وقتی روی ماشینی به آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۵ دستور ping 192.168.1.4 را اجرا کنیم ping بسته باشد ولی در عین حال از سیستم ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۳ بتوانیم دستور ping 192.168.1.4 را انجام دهیم و پاسخهای مربوطه رو دریافت کنیم ، برای این منظور باید کد های زیر رو در سیستم با آی پی ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۴ بنویسیم.

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
iptables -A INPUT -p icmp –icmp-type 8 -s 192.168.1.3 -m state –state NEW,ESTABLISHED -j ACCESS
iptables -A OUTPUT -p icmp –icmp-type 0 –s 192.168.1.3 -m state –state ESTABLISHED -j ACCESS
iptables -A OUTPUT -p icmp –icmp-type 8 -s 192.168.1.3 -m state –state NEW,ESTABLISHED -j ACCESS
iptables -A INPUT -p icmp –icmp-type 0 -s 192.168.1.3 -m state –state ESTABLISHED -j ACCESS

جهت اطلاعات بیشتر به لینک های زیر میتونید سر بزنید

۱
۲
۳
http://teh-geek.com/?p=280
http://www.pc-freak.net/blog/tag/icmp-traffic/
http://forums.bgdev.org/index.php?act=Attach&type=post&id=113708

نویسنده : فرهاد خانلری
منبع : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران


برچسب ها : , , , , , , , ,


طراحی و برنامه نویسی : پنگاش