بازیابی رمز عبور عضویت

پشتیبانی باتجربه و سریع

متخصصین با تجربه سامی هاست با بیش از ۸ سال تجربه در زمینه میزبانی وب و خدمات هاستینگ ، با کمال افتخار شما را یاری می نمایند، تمامی تلاش تیم پشتیبانی سامی هاست ارایه پشتیبانی مطلوب جهت جلب رضایت کاربران گرامی می باشد.

بیشتر
پشتیبانی

امنیت سرور و سایت

از آنجا که امنیت یکی از مهمترین و باالویت ترین مباحث در ارائه سرویس های میزبانی وب دارد ، سامی هاست تمام تلاش خود را در جهت ارائه سرویسی مطمئن و امن می نماید تا با خرید هاست و سرور امن ،پشتوانه فکری راحتی برای امنیت سایت خود داشته باشید.

بیشتر
امنیت

بکاپ گیری منظم

علی رغم اینکه پشتیبانگیری از اطلاعات همواره وظیفه مشتری بوده است ، لیکن جهت حفاظت هرچه بیشتر از اطلاعات کاربران، تمامی سرویس های میزبانی سامی هاست یه صورت خود کار به صورت های هفتگی و ماهانه بکاپ گیری می شوند.

بیشتر
بک آپ گیری

مانیتوریگ ۲۴ ساعته سرورها

کلیه سرور های هاستینگ قدرتمند سامی هاست به صورت مداوم و ۲۴ ساعته از طریق منابع انسانی و نرم افزارهای پیشرفته مانیتورینگ نظیر NaGius تحت نظر می باشند تا در صورت مشاهده هر مشکلی، در اسرع وقت برطرف شود.

بیشتر
مانیتورینگ
تعرفه دامنه
.com
35000
.net
38000
.org
36000
.ir
5000

تغییر دادن hostname و domain name در سیستم عامل لینوکس

تغییر دادن hostname و domain name در سیستم عامل


لینوکس

لینوکس


برخی اوقات ممکن است شما بخواهید اسم دومین یا hostname ای که برای سیستم لینوکسی خودتان در هنگام نصب تعیین کرده اید را عوض کنی ، برای عوض کردن این قسمت ها شما می توانید از دستوری به نام dnsdomainname استفاده کنید اما این دستور فقط برای تغییر دادن DNSname است و تغییرات آن هم بصورت موقتی و مقطعی اعمال می شوند و با restart شدن سیستم از بین خواهند رفت . تنظیمات مربوط به hostname و domain name در قالب فایل های متنی در دایرکتوری etc سیستم عامل لینوکس ذخیره می شوند ، اگر شما از لینوکس های خانواده RedHAt و Fedora استفاده می کنید در Terminal دستور redhat-config-network را بزنید تا وارد محیط گرافیکی شوید و به تب DNS وارد شوید و تنظیمات DNS Name خود رایتغیر بدهید ، اما اگر محیط گرافیکی ندارید دستور زیر را وارد کنید و فایل مورد نظر را ویرایش کنید :

nano /etc/sysconfig/network
HOSTNAME=server.samihost.com

با وارد کردن دستور بالا قسمت HOSTNAME را باید تغییر بدهید ، در مثال بالا کلمه server اسم hostname و samihost.com به عنوان DNS Name شما وجود دارد که با ویرایش کردن و ذخیره کردن آن اسم سیستم شما نیز تغییر پیدا می کند. اما اگر در محیط های لینوکس خانواده Debian هستید ، دستور زیر معادل دستور بالا می باشد :

nano /etc/hostname
server.samihost.com

در این مثال نیز به جای server اسم hostname و به جای samihost.com اسم DNS یا Domain Name را قرار بدهید.سپس یکبار سیستم عامل را reboot کنید.

 


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , ,


طراحی و برنامه نویسی : پنگاش