بازیابی رمز عبور عضویت

پشتیبانی باتجربه و سریع

متخصصین با تجربه سامی هاست با بیش از ۸ سال تجربه در زمینه میزبانی وب و خدمات هاستینگ ، با کمال افتخار شما را یاری می نمایند، تمامی تلاش تیم پشتیبانی سامی هاست ارایه پشتیبانی مطلوب جهت جلب رضایت کاربران گرامی می باشد.

بیشتر
پشتیبانی

امنیت سرور و سایت

از آنجا که امنیت یکی از مهمترین و باالویت ترین مباحث در ارائه سرویس های میزبانی وب دارد ، سامی هاست تمام تلاش خود را در جهت ارائه سرویسی مطمئن و امن می نماید تا با خرید هاست و سرور امن ،پشتوانه فکری راحتی برای امنیت سایت خود داشته باشید.

بیشتر
امنیت

بکاپ گیری منظم

علی رغم اینکه پشتیبانگیری از اطلاعات همواره وظیفه مشتری بوده است ، لیکن جهت حفاظت هرچه بیشتر از اطلاعات کاربران، تمامی سرویس های میزبانی سامی هاست یه صورت خود کار به صورت های هفتگی و ماهانه بکاپ گیری می شوند.

بیشتر
بک آپ گیری

مانیتوریگ ۲۴ ساعته سرورها

کلیه سرور های هاستینگ قدرتمند سامی هاست به صورت مداوم و ۲۴ ساعته از طریق منابع انسانی و نرم افزارهای پیشرفته مانیتورینگ نظیر NaGius تحت نظر می باشند تا در صورت مشاهده هر مشکلی، در اسرع وقت برطرف شود.

بیشتر
مانیتورینگ
تعرفه دامنه
.com
35000
.net
38000
.org
36000
.ir
5000

تفاوت سیستم‌های عامل CentOS و RedHat چیست

تفاوت سیستم‌های عامل CentOS و RedHat چیست

سیستم‌عامل لینوکس (Linux) دارای توزیع‌های (distributions) مختلفی بوده، ردهت (Red Hat)‏  و سِنت‌اواِس (CentOS)‏ هرکدام یک توزیع‌ها ‌هستند. به طور قطع می‌توان گفت سیستم‌عامل CentOS نسخه رایگان RedHat می‌باشد.


CentOS و RedHat

CentOS و RedHatردهت (Red Hat)‏:  این توزیع لینوکس در سال ۱۹۹۴ میلادی بنیانگذاری شده و تا سال ۲۰۰۴ (پس از ارائه نسخه ۹ آن) بصورت رایگان در اختیار همه قرار داشت. پس از آن موسسه  Red Hat اقدام به ارائه دو توزیع متفاوت از لینوکس با نام‌های Red Hat Enterprise Linux و Fedora ارائه کرد. RHEL با پرداخت هزینه اشتراک به این موسسه میتوانید این توزیع، کدهای متن باز آن را همراه با پشتیبانی قوی در اختیار داشته باشید. Fedora نسخه رایگان این موسسه بوده و هم اکنون نیز بصورت رایگان جهت استفاده بر بستر اینترت قرار دارد.

سِنت‌اواِس (Community ENTerprise Operating System)‏: این توزیع بر پایه RHEL استوار بوده و تنها تفاوت آن در این است که RHEL یک نسخه تجاری است، اما توسعه و پشتیبانی سِنت‌اواِس (CentOS) توسط جمعی از کاربران و بصورت رایگان صورت می‌گیرد. در سال ۲۰۰۶ توسعه دهنده اصلی Tao Linux (کپی دیگری از توزیع RHEL) از توسعه آن کنارگیری و به جمع توسعه دهندگان سِنت‌اواِس پیوست، این امر باعث شد کاربران Tao به استفاده از سِنت‌اواِس روی آورند. طی آمار ارائه شده در جولای ۲۰۱۰ توسط موسسه World Wide Web Technology Surveys  این سیستم‌عامل با اختصاص ۳۰٪ از سهم توزیع‌های نصب شده بر روی سرورهای فعال به خود، از توزیع Debian پیشی گرفته و به عنوان محبوب‌ترین توزیع لینوکس نصب شده بر روی سرورها شناخته شد، و این مقام را تا ژانویه ۲۰۱۲ حفظ نمود. پس از آن توزیع Debian با اختلاف بسیار ناچیز موفق شد مجددا مقام اول را از آن خود کند.

CentOS & RedHat


برچسب ها : , , , , , , , ,


طراحی و برنامه نویسی : پنگاش