بازیابی رمز عبور عضویت

پشتیبانی باتجربه و سریع

متخصصین با تجربه سامی هاست با بیش از ۸ سال تجربه در زمینه میزبانی وب و خدمات هاستینگ ، با کمال افتخار شما را یاری می نمایند، تمامی تلاش تیم پشتیبانی سامی هاست ارایه پشتیبانی مطلوب جهت جلب رضایت کاربران گرامی می باشد.

بیشتر
پشتیبانی

امنیت سرور و سایت

از آنجا که امنیت یکی از مهمترین و باالویت ترین مباحث در ارائه سرویس های میزبانی وب دارد ، سامی هاست تمام تلاش خود را در جهت ارائه سرویسی مطمئن و امن می نماید تا با خرید هاست و سرور امن ،پشتوانه فکری راحتی برای امنیت سایت خود داشته باشید.

بیشتر
امنیت

بکاپ گیری منظم

علی رغم اینکه پشتیبانگیری از اطلاعات همواره وظیفه مشتری بوده است ، لیکن جهت حفاظت هرچه بیشتر از اطلاعات کاربران، تمامی سرویس های میزبانی سامی هاست یه صورت خود کار به صورت های هفتگی و ماهانه بکاپ گیری می شوند.

بیشتر
بک آپ گیری

مانیتوریگ ۲۴ ساعته سرورها

کلیه سرور های هاستینگ قدرتمند سامی هاست به صورت مداوم و ۲۴ ساعته از طریق منابع انسانی و نرم افزارهای پیشرفته مانیتورینگ نظیر NaGius تحت نظر می باشند تا در صورت مشاهده هر مشکلی، در اسرع وقت برطرف شود.

بیشتر
مانیتورینگ
تعرفه دامنه
.com
35000
.net
38000
.org
36000
.ir
5000

قابلیت فشرده سازی Gzip چیست

قابلیت فشرده سازی Gzip چیست

قابلیت فشرده سازی Gzip چیست

قابلیت فشرده سازی Gzip چیست

مقدمه

وقتی یک کاربر به سایت شما وارد می‌شود، یک تماس با سرور شما بر قرار شده و فایل‌هایی از آن را درخواست می‌کند. هر چه این فایل‌ها  بزرگتر باشند، مدت زمان بیشتری برای مرور شدن آنها و ظاهر شدن در تصویر نیاز است. قابلیت فشرده‌سازی gzip باعث می‌شود فایل‌های CSS و صفحات وب قبل از ارسال به مرورگر فشرده شوند. این کار باعث افزایش قابل توجه سرعت انتقال می‌شود، زیرا  فایل‌ها حجم بسیار کمتری پیدا کرده‌اند.

از نظر هزینه اثربخشی نیز، این قابلیت می‌تواند از موثرترین عوامل بهینه‌سازی سرعت  صفحات شما باشد، البته اگر تا به حال دست به کار نشده باشید.

این قابلیت چطور عمل می کند؟

دلیل اثربخشی بالای gzip در محیط وب این است که فایل های CSS  و HTML  شامل تکست‌های تکراری زیادی شده و فضای زیادی را اشغال می‌کنند. از آنجا که gzip استرینگ‌های مشترک را فشرده می‌کند،  این قابلیت می‌تواند باعث کاهش اندازه صفحه و شیت‌های استایل، تا ۷۰ درصد شود!

وقتی مرورگر به وب سرور مراجعه می‌کند، آن را بررسی کرده و بینید که آیا قابلیت gzip سرور فعال شده است یا نه. سپس صفحه وب را درخواست می‌کند. اگر قابلیت فعال شده باشد، فایل gzip دریافت می‌شود که  بسیار کوچکتر است. اما اگر این طور نباشد، مرورگر صفحات را به همان شکل واقعی دریافت می‌کند که بسیار حجیم‌تر است.

اهمیت gzip؟

دلیل اصلی اهمیت داشتن این قابلیت، توانایی کاهش دادن زمان، برای انتقال فایل‌های صفحه و شیت‌های استایل است. این کار در نهایت باعث کاهش زمان بارگذاری صفحه می‌شود.

چطور gzip را نصب کنیم؟

روش‌های متفاوتی برای تنظیم  قابلیت فشرده‌سازی gzip وجود دارد. این روش‌ها به سرور شما بستگی دارد که آیا آپاچی(Apache) است یا Ils (یا شاید سروری کاملا متفاوت).

نصب gzip روی Ils

اگر سرور شما Ils است، دستورالعمل زیر را که در سایت مایکروسافت آمده است دنبال کنید.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc771003(WS.10).aspx

نصب gzip روی Apache

شما باید خطوط زیرا را به فایل htaccess. اضافه کنید:

# compress text, HTML, JavaScript, CSS, and XML
AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
# remove browser bugs
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4.0[678] no-gzip
BrowserMatch MSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
Header append Vary User-Agent

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,


طراحی و برنامه نویسی : پنگاش