بازیابی رمز عبور عضویت

پشتیبانی باتجربه و سریع

متخصصین با تجربه سامی هاست با بیش از ۸ سال تجربه در زمینه میزبانی وب و خدمات هاستینگ ، با کمال افتخار شما را یاری می نمایند، تمامی تلاش تیم پشتیبانی سامی هاست ارایه پشتیبانی مطلوب جهت جلب رضایت کاربران گرامی می باشد.

بیشتر
پشتیبانی

امنیت سرور و سایت

از آنجا که امنیت یکی از مهمترین و باالویت ترین مباحث در ارائه سرویس های میزبانی وب دارد ، سامی هاست تمام تلاش خود را در جهت ارائه سرویسی مطمئن و امن می نماید تا با خرید هاست و سرور امن ،پشتوانه فکری راحتی برای امنیت سایت خود داشته باشید.

بیشتر
امنیت

بکاپ گیری منظم

علی رغم اینکه پشتیبانگیری از اطلاعات همواره وظیفه مشتری بوده است ، لیکن جهت حفاظت هرچه بیشتر از اطلاعات کاربران، تمامی سرویس های میزبانی سامی هاست یه صورت خود کار به صورت های هفتگی و ماهانه بکاپ گیری می شوند.

بیشتر
بک آپ گیری

مانیتوریگ ۲۴ ساعته سرورها

کلیه سرور های هاستینگ قدرتمند سامی هاست به صورت مداوم و ۲۴ ساعته از طریق منابع انسانی و نرم افزارهای پیشرفته مانیتورینگ نظیر NaGius تحت نظر می باشند تا در صورت مشاهده هر مشکلی، در اسرع وقت برطرف شود.

بیشتر
مانیتورینگ
تعرفه دامنه
.com
35000
.net
38000
.org
36000
.ir
5000

مجازی سازی چیست

مجازی سازی چیست

جواب این سوال خیلی ساده و کوتاه ولی میخواهم بیشتر از این سوال تو این مطلب پیش برم ، مجازی سازی در زمینه شبکه و کامپیوتر یعنی استفاده بهینه از سخت افزار .جمله قبل خیلی ساده و کلی هست ولی تعریف ساده تری برای این مبحث گسترده به ذهنم نرسید، همان طور که میدانید هزینه تجهیزات شبکه بسیار زیاد است و بیشتر شرکت ها و ادارات در فکر کاهش هزینه ها IT خود هستند. مجازی سازی یکی از این راه حل ها است یعنی استفاده بهینه از سخت افزار البته این تنها کاری نیست که این تکنولوژی در اختیار ما می‌گذارد، در ادامه سعی می‌کنم توضیح بیشتری در اختیارتان قرار دهم.در نگاه اول، وقتی برآورد هزینه می شود، در ظاهر بیشتر از یک شبکه معمولی هزینه در بر دارد. نیاز به سرورهای قوتیتر یکسان سازی شبکه و نیاز به یک متخصص… ولی اگر کمی به عمق ماجرا نگاه کنیم می‌بینیم امکاناتی که این تکنیک در اختیار ما قرار میدهد بسیار با ارزش تر است، اگر همان امکانات را در یک شبکه معمولی پیاده سازی کنیم تفاوت هزینه به صورت کامل نمایان میشود.

مجازی سازی سرور Server Virtualization


اولین تکنیک که در بازار کار استفاده شد Server Virtualization بود که به این وسیله سرور و سرویس‌ها به طور مستقیم بر روی یک سرور فیزیکی قرار نمیگیرد بلکه از طریق یک host (نرم افزار یا یک سیستم عامل) که سخت افزار یک سرور را تقسیم و بین چند سیستم عامل و سرویسی که ممکن است با هم تداخل داشته باشند به اشتراک بگذارد.


مجازی سازی

مجازی سازی


مجازی سازی منابع Resource Virtualization


تکنیک مجازی سازی منابع از طریق تقسیم و به اشتراک گذاردن سخت افزار و منابع مانند cpu,RAM ، کارت شبکه و… استفاده این منابع را برای virtual machines (سیستم عامل و سرویس‌ها) امکان پذیر میکند. همان طور که میدانید کلیه سرویس‌ها از تمام این منابع به تنهایی استفاده نمیکند و همیشه مقداری از این منابع بدون استفاده میمانند، که این تکنیک مجازی سازی منابع که یکی از امکانات مبحث گسترده مجازی سازی است، در اختیار ما قرار می دهد.


مجازی سازی

مجازی سازیاین توضیح مختصر و کاملا سطحی در رابطه با مبحث مجازی سازی بود، در آینده در نظر دارم در رابطه با شرکت‌های (Citrix, Microsoft, VMware) که در زمینه مجازی سازی فعالیت گسترده دارند، تفاوت‌ها، مباحث مورد استفاده مثل Application Virtualization، Operating System Virtualization، VDI Virtualization… امکانات و طریقه عملکرد و… اطلاعاتی رو در اختیارتان قرار دهم. دوستانی که در این ضمینه تجربیات بیشتری دارند لطف کنند در این مباحث و گفتگوها این جمع را از اطلاعاتشان محروم نکنند.

منبع : انجمن حرفه ای های فناوری اطلاعات ایران


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , ,


طراحی و برنامه نویسی : پنگاش