بازیابی رمز عبور عضویت

پشتیبانی باتجربه و سریع

متخصصین با تجربه سامی هاست با بیش از ۸ سال تجربه در زمینه میزبانی وب و خدمات هاستینگ ، با کمال افتخار شما را یاری می نمایند، تمامی تلاش تیم پشتیبانی سامی هاست ارایه پشتیبانی مطلوب جهت جلب رضایت کاربران گرامی می باشد.

بیشتر
پشتیبانی

امنیت سرور و سایت

از آنجا که امنیت یکی از مهمترین و باالویت ترین مباحث در ارائه سرویس های میزبانی وب دارد ، سامی هاست تمام تلاش خود را در جهت ارائه سرویسی مطمئن و امن می نماید تا با خرید هاست و سرور امن ،پشتوانه فکری راحتی برای امنیت سایت خود داشته باشید.

بیشتر
امنیت

بکاپ گیری منظم

علی رغم اینکه پشتیبانگیری از اطلاعات همواره وظیفه مشتری بوده است ، لیکن جهت حفاظت هرچه بیشتر از اطلاعات کاربران، تمامی سرویس های میزبانی سامی هاست یه صورت خود کار به صورت های هفتگی و ماهانه بکاپ گیری می شوند.

بیشتر
بک آپ گیری

مانیتوریگ ۲۴ ساعته سرورها

کلیه سرور های هاستینگ قدرتمند سامی هاست به صورت مداوم و ۲۴ ساعته از طریق منابع انسانی و نرم افزارهای پیشرفته مانیتورینگ نظیر NaGius تحت نظر می باشند تا در صورت مشاهده هر مشکلی، در اسرع وقت برطرف شود.

بیشتر
مانیتورینگ
تعرفه دامنه
.com
35000
.net
38000
.org
36000
.ir
5000

محاسبه میزان سرمایش اتاق سرور

محاسبه میزان سرمایش اتاق سرور

سرور

سرور


مراکز داده بعنوان مجموعه‌ای از زیرساخت های ارتباطی/امنیتی ، سخت افزاری و نرم افزاری که برای ارایه، نگهداری و پشتیبانی از سرویس‌های تحت شبکه مورد استفاده قرار می گیرند از نقاط فوق العاده حیاتی، اساسی و مهم در سازمانها محسوب میشند و تفاوتی نمی کنه که سازمان مربوطه کوچک باشه و یا بزرگ به هر حال حداقل هایی برای نگهداری از اتاق سرور وجود دارد که باید تمامی مدیران IT نسبت به اجرا و پیاده سازی اونها نسبت به این مراکز اعمال کنند. این حداقل ها که از اون به Base Line Security هم نام برده می شود، شامل رعایت یکسری اصول در هر یک از حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری بوده. در این مقاله به مقوله گرمایش و سرمایش اتاق سرور و مناسب بودن شرایط جهت نگهداری صحیح سوئیچ ها و سرورها، و… مطالبی ارائه خواهد شد.

سرور

سرور

محاسبه سرمایش اتاق سرور

 


مقوله نگهداری شرایط هوایی و سرمایشی مناسب برای مراکز داده از اهمیت حیاتی و بالایی برخوردار بوده و تولید سرمای مناسب می تواند تاثیر بسزایی در کارکرد تجهیزات سخت افزاری موجود در این مراکز داشته باشه. تجهیزاتی از قبیل؛ سرورها، روترها، سوئیچها که هر کدام از اونها با مبالغ گزافی تهیه و خریداری شده اند و خرابی اونها علاوه بر اینکه موجب ضرر و زیان مالی به سازمان مربوطه خواهد شد، موجب اختلال در فرایند IT هم می شود . لذا توجه به سلامت سیستم های تهویه هوا در این اتاق ها از اهمیت و جایگاه بالایی بر خوردار بوده و باید دقت داشت که حد اعتدال دمایی بر اساس استانداردهای موجود رعایت بشه، از اونجایی که دما و حرارت بالا، بلای جون تجهیزات سخت افزاری و کاهش دهنده عمر مفید و مختل کننده فرایند کاری اونهاست، سرما و دمای بسیار پایین هم می تواند علاوه بر بالا بردن مصرف انرژی(تجهیزات سرمایشی) مشکلات مربوط به خود را برای Admin شبکه ایجاد کنه و در نتیجه اینکه حد اعتدال در این امر باید مد نظر قرار بگیرد. همچنین پیاده سازی سیستم های َAlarming و سنسورهایی دمایی از موارد مهم و کاربردی دیگری هست که باید در اتاق سرور لحاظ بشه. در ادامه به محاسبه دقیق و درست میزان هوای مورد نیاز این مراکز می پردازیم.

سرور

سرور


مجموعه نکاتی باید در محاسبه میزان هوای اتاق سرور مورد نظر قرار بگیره که به آن می پردازیم. فرمول اصلی برای تعیین سرمایش اتاق با در نظر گرفتن مجموعه ای از پارامترها، در نظر گرفته شده که بشرح هر کدام از آنها می پردازیم.

Total Heat Load = Room BTU + Windows BTU + Total Occupant BTU + Equipment BTU + Lighting BTU

Room BTU : میزان سرمایش مورد نیاز بسته به مساحت اتاق با حاصلضرب طول و عرض اتاق در عدد ۳۳۷ با فرمول زیر محاسبه می شود:

Room Area BTU = Length (metr) x Width (metr) x 337

Windows BTU : اگر اتاق سرورهای شما دارای پنجره نیست می توانید از این بخش صرف نظر کنید در غیر اینصورت برای اتاق های جنوبی، حاصلضرب طول و عرض پنجره در عدد ۸۷۰ و برای اتاق های شمالی حاصلضرب طول و عرض پنجره در عدد ۱۶۵ محاسبه می گردد و از نکات قابلا توجه در این فرمول اینکه، اگر نور مستقیم از پنجره به داخل می تابد و مانعی وجود ندارد، اعداد بدست آمده باید در ۱.۵ ضرب شود و در نیمکره جنوبی باید جای مقادیر را در فرمولهای پنجره های شمالی و جنوبی عوض کرد.

 South Window BTU = South Facing window Length (metr) x Width (metr) x 870
North Window BTU = North Facing windows Length (metr) x Width (metr) x 165

Total Occupant BTU : در صورتیکه در Server Rooom ، افرادی کار می کنند باید آنها را دنظر گرفت و با ضرب تعداد ساکنین در عدد ۴۰۰BTU این فرمول را محاسبه کرد.

Total Occupant BTU = Number of occupants x 400

Equipment BTU : مجموع کل وات دستگاه های موجود در اتاق سرور بر اساس حداکثر توان مصرفی هر دستگاه که بر روی آن ذکر گردیده (دست بالا گرفته شود ) ضرب در عدد ۳٫۵ و مطابق با فرمول زیر :

Equipment BTU = Total wattage for all equipment x 3.5

Lighting BTU : محاسبه مجموع توان روشنایی های داخل اتاق با ضرب حاصلجمع وات روشنائیها در عدد ۴٫۲۵

 Lighting BTU = Total wattage for all lighting x 4.25

سرور

سرور


نکته مهم : BTU ، واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در صنایع سرمایشی و گرمایشی است و هر BTU میزان گرمایی است که دمای یک پوند آب را در فشار یک اتمسفر یک درجه از ۶۰ درحه فارنهایت به ۶۱ درجه فارنهایت برساند.

منبع :Heat load or heat gain
منبع : Cooling and Heating Equations
منبع :Heating Load Calculation
منبع :Strategy Guideline: Accurate Heating and Cooling Load


برچسب ها : , , , , , , , ,


طراحی و برنامه نویسی : پنگاش