بازیابی رمز عبور عضویت

پشتیبانی باتجربه و سریع

متخصصین با تجربه سامی هاست با بیش از ۸ سال تجربه در زمینه میزبانی وب و خدمات هاستینگ ، با کمال افتخار شما را یاری می نمایند، تمامی تلاش تیم پشتیبانی سامی هاست ارایه پشتیبانی مطلوب جهت جلب رضایت کاربران گرامی می باشد.

بیشتر
پشتیبانی

امنیت سرور و سایت

از آنجا که امنیت یکی از مهمترین و باالویت ترین مباحث در ارائه سرویس های میزبانی وب دارد ، سامی هاست تمام تلاش خود را در جهت ارائه سرویسی مطمئن و امن می نماید تا با خرید هاست و سرور امن ،پشتوانه فکری راحتی برای امنیت سایت خود داشته باشید.

بیشتر
امنیت

بکاپ گیری منظم

علی رغم اینکه پشتیبانگیری از اطلاعات همواره وظیفه مشتری بوده است ، لیکن جهت حفاظت هرچه بیشتر از اطلاعات کاربران، تمامی سرویس های میزبانی سامی هاست یه صورت خود کار به صورت های هفتگی و ماهانه بکاپ گیری می شوند.

بیشتر
بک آپ گیری

مانیتوریگ ۲۴ ساعته سرورها

کلیه سرور های هاستینگ قدرتمند سامی هاست به صورت مداوم و ۲۴ ساعته از طریق منابع انسانی و نرم افزارهای پیشرفته مانیتورینگ نظیر NaGius تحت نظر می باشند تا در صورت مشاهده هر مشکلی، در اسرع وقت برطرف شود.

بیشتر
مانیتورینگ
تعرفه دامنه
.com
35000
.net
38000
.org
36000
.ir
5000

فعال سازی SSH و ESXI SHELL در VMWARE

نحوه فعال سازی SSH و ESXI SHELL درVMWARE

گاهی اوقات برای مسائل خیلی معمولی نیازه که به مغزتون کمی کمک کنید تا در مسائل مهمتر بتونه تصمیم‌گیری بهتری انجام بده. فعال سازی SSH روی ESXi همونقدر که میتونه ساده باشه ممکنه شما رو به چالش بکشه. به همین خاطر من سعی می کنم نحوه فعالسازی رو توضیح بدم تا اگر کسی نیاز داشت احتیاج به گشت و گذار زیادی نداشته باشه.

برای فعال کردن SSH بر روی Hostهای vmWare ESXi از دو روش می توان عمل کرد:

  • از طریق ESXi Cosole
  • از طریق پنجره vSphere Client

۱- فعال‌سازی SSH و ESXi Shell از طریق ESXi Console

دسترسی به کنسول میزبان ESXi همیشه به آسانی میسر نیست. حداقل در محیط‌های تجاری که دسترسی فیزیکی به سرورها نیازمند طی مراحل امنیتی است. اما به هر حال اگر شما در حال استفاده از ESXi در آزمایشگاه خود هستید و یا به سرور دسترسی فیزیکی دارید فعال سازی SSH به سادگی در چند مرحله امکان پذیر است.

در ابتدا با فشار دادن کلید <F2> پنجره ورود به ESXi Console را فعال نمایید.

در پنجره Authentication Required نام کاربری و رمز عبور دسترسی به میزبان را وارد کرده و کلید Enter را فشار دهید.

در پنجره System Customization به سمت پایین حرکت نموده و گزینه  Troubleshooting Option را انتخاب نموده و کلید Enter را بزنید.


نحوه فعال سازی SSH و ESXi Shell در vmWare

نحوه فعال سازی SSH و ESXi Shell در vmWareدر پنجره System Customization به سمت پایین حرکت نموده و گزینه  Troubleshooting Option را انتخاب نموده و کلید Enter را بزنید.

نحوه فعال سازی SSH و ESXI SHELL در VMWARE

نحوه فعال سازی SSH و ESXI SHELL در VMWAREدر صفحه مورد نظر چهار گزینه را مشاهده خواهید نمود. با انتخاب هرکدام از این گزینه‌ها می‌توانید SSH و ESXi Shell را فعال یا غیرفعال نمایید. با انتخاب یک گزینه و فشار دادن Enter حالت تنظیم مورد نظر بین فعال و غیرفعال تغییر خواهد کرد.

همانطور که در تصویر مشخص است، اگر گزینه به شما امکان فعال کردن (Enable) را می‌دهد به معنی غیرفعال (Disable) بودن آن در زمان حال است. (درتصویر پایین SSH و ESXi Shell هر دو فعال است)


نحوه فعال سازی SSH و ESXI SHELL در VMWARE

نحوه فعال سازی SSH و ESXI SHELL در VMWAREدر تصویر نمونه همانگونه که مشاهده می‌کنید گزینه انتخاب شده Disable ESXi Shell می‌باشد و این بدین معنی است که درحال حاضر ESXi Shell فعال بوده و در صورت فشاردادن کلید Enter غیرفعال خواهد شد.

در انتها کافیست با فشردن کلید ESC از محیط Console خارج شوید.

– فعال سازی SSH و ESXi Shell بوسیله vSphere Client

به میزبان ESXi یا vCenter از طریق vSphere Client متصل شوید.

روی ماشین مورد نظر کلیک کنید.


نحوه فعال سازی SSH و ESXI SHELL در VMWARE

نحوه فعال سازی SSH و ESXI SHELL در VMWAREروی برگه Configuration کلیک کرده و در نوار سمت چپ از قسمت Software روی گزینه Security Profile کلیک کنید.

در قسمت Services و Firewall سرویس‌های فعال و در حال اجرا مشاهده می‌کنید. احتمالا سرویس SSH Server در این لیست دیده نمی‌شود که به معنی غیرفعال بودن آن می‌باشد.

روی گزینه Properties در بالای پنچره کلیک کنید.

در پنجره Remote Access سرویس‌های دسترسی از راه دور قابل مشاهده هستند. در این لیست سرویس‌های SSH و ESXi Shell را خواهید دید که احتمالا در برابر آنها گزینه Stopped به معنی متوقف بودن نمایش داده می‌شود.


نحوه فعال سازی SSH و ESXI SHELL در VMWARE

نحوه فعال سازی SSH و ESXI SHELL در VMWAREگزینه SSH رو پیدا کنید و روی Option کلیک کنید، یه پنجره جدید باز میشه که از اونجا می تونید سرویس SSH رو فعال یا غیر فعالش کنید. تو قسمت Startup Policy سه تا گزینه هست که به ترتیب

  1. وقتی پورت ۲۲ باز باشه به صورت اتوماتیک این سرویس استارت میشه.
  2. با روشن شدن هاست (VMware ESXi) استارت میشه و با خاموش شدن اون استاپ میشه.
  3. بصورت دستی استارت و استاپ میشه (از جهت امنیت این گزینه پیشنهاد ما هست )


نحوه فعال سازی SSH و ESXi Shell در vmWare

نحوه فعال سازی SSH و ESXi Shell در vmWareحالا میتونید با SSH Client به VMware ESXi وصل بشید. اگر وصل نشد فایروال VMware ESXi رو چک کنید.

نحوه فعال سازی SSH و ESXi Shell در vmWare

نحوه فعال سازی SSH و ESXi Shell در vmWareبعد از فعال شدن SSH می توانید با برنامه هایی مثل Kitty و Putty به آن وصل شوید.


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , ,


طراحی و برنامه نویسی : پنگاش