بازیابی رمز عبور عضویت

پشتیبانی باتجربه و سریع

متخصصین با تجربه سامی هاست با بیش از ۸ سال تجربه در زمینه میزبانی وب و خدمات هاستینگ ، با کمال افتخار شما را یاری می نمایند، تمامی تلاش تیم پشتیبانی سامی هاست ارایه پشتیبانی مطلوب جهت جلب رضایت کاربران گرامی می باشد.

بیشتر
پشتیبانی

امنیت سرور و سایت

از آنجا که امنیت یکی از مهمترین و باالویت ترین مباحث در ارائه سرویس های میزبانی وب دارد ، سامی هاست تمام تلاش خود را در جهت ارائه سرویسی مطمئن و امن می نماید تا با خرید هاست و سرور امن ،پشتوانه فکری راحتی برای امنیت سایت خود داشته باشید.

بیشتر
امنیت

بکاپ گیری منظم

علی رغم اینکه پشتیبانگیری از اطلاعات همواره وظیفه مشتری بوده است ، لیکن جهت حفاظت هرچه بیشتر از اطلاعات کاربران، تمامی سرویس های میزبانی سامی هاست یه صورت خود کار به صورت های هفتگی و ماهانه بکاپ گیری می شوند.

بیشتر
بک آپ گیری

مانیتوریگ ۲۴ ساعته سرورها

کلیه سرور های هاستینگ قدرتمند سامی هاست به صورت مداوم و ۲۴ ساعته از طریق منابع انسانی و نرم افزارهای پیشرفته مانیتورینگ نظیر NaGius تحت نظر می باشند تا در صورت مشاهده هر مشکلی، در اسرع وقت برطرف شود.

بیشتر
مانیتورینگ
تعرفه دامنه
.com
35000
.net
38000
.org
36000
.ir
5000

چرا ایمیل من اسپم می شود

چرا ایمیل من اسپم می شود

از آنجا که ایمیل به بخش بزرگی از کسب و کار روز مره شرکت ها و سازمان ها تبدیل شده است، متاسفانه ایمیل های اصلی نیز، گاهی اوقات به طرف مقابل نمی رسد.

در رابطه با عدم دریافت ایمیل در مقصد دو حالت زیر وجود دارد:

در حالت اول بعد از ارسال ایمیل، ایمیلی با پیغام undeliverable ویا delivery failed و.. به فرستنده بر می گردد. در این حالت شما حداقل خواهید دانست که طرف مقابل پاسخ شما را دریافت نکرده است و شما ممکن است از طریق تلفن و یا راه دیگری با او تماس حاصل نمایید.


چرا ایمیل من اسپم می شود

چرا ایمیل من اسپم می شود


اما در حالت دوم ایمیل به پوشه اسپم (Spam/Junk) و یا پوشه زباله (Delete) طرف مقابل می رود و یا از سرور به طور کل حذف می گردد. در این حالت ممکن است شما تصور کنید ایمیل ارسال شده به طرف مقابل تحویل داده شده؛ در صورتی که گیرنده آن را ندیده باشد.

سوال اصلی اینجاست که چرا ایمیل ارسال شده، با توجه به اینکه ایمیل اصلی هستند، اسپم می شوند؟

قبل از پاسخ به این سوال، بدون شک شما هم تاکنون تعداد زیادی از ایمیل‌های ناخواسته یا اسپم دریافت کرده‌اید. اسپم اثری بیش از مزاحمت برای استفاده‌کنندگان اینترنت دارد و بطور جدی بازدهی شبکه و سرویس‌دهندگان ایمیل را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در نتیجه مدیران سرور جهت جلوگیری از دریافت چنین ایمیل های ناخواسته ای، از تکنولوژی آنتی اسپم Anti Spam Technologies استفاده نموده و تنظیماتی روی سرور انجام می دهند که با توجه به درجه/امتیاز اسپم ایمیل، آن ها را به فولدر اسپم/spam هدایت نموده و یا در حالت دوم ایمیل ها به طور کل از سرور حذف شوند. در حالت دوم ایمیل ها هیچ گاه به مقصد نخواهند رسید و بدون اطلاع و هیچ گونه اثری از سرور حذف خواهند شد.

دلایل اسپم شدن ایمیل ها:

دلایل متعددی وجود دارد که باعث می شوند ایمیل ها به پوشه اسپم و یا پوشه های ناخواسته غیر از inbox برود. برخی از دلایل به شرح زیر می باشد:

معمولا ایمیل های اسپم، از واژگان مشخصی نظیر عکس/تصویر/My Photo و.. در موضوع ویا متن پیام های خود استفاده می کنند. لذا جهت عدم دریافت ایمیل های ناخواسته، ادمین ها تنظیماتی را روی سرور انجام می دهند که از دریافت ایمیل های اسپم حاوی کلمات فوق جلوگیری شود و یا به فولدر Spam هدایت شوند. ممکن است شما نیز از این کلمات در متن و یا موضوع ایمیل خود استفاده نموده باشید و در نتیجه ایمیل شما به عنوان اسپم شناخته شده و یا بطور کل از سرور حذف گردد.

ممکن است برخی مواقع گیرنده سهوا/عمدا آدرس فرستنده را به عنوان ارسال کننده اسپم، علامت گذاری کرده باشد و در نتیجه ایمیل های شما به عنوان اسپم شناسایی شوند.

 

ممکن است شرکت ارائه دهنده اینترنت/ ISPگیرنده، بر اساس آدرس IP،  فرستنده ایمیل را به عنوان اسپم فیلتر کرده باشد. این IP توسط رنج کثیری از کاربران مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است دیگر کاربران روی همان IP، عمدا/سهوا اقدام به ارسال اسپم نموده باشد.

 

ممکن است IP سرور ایمیل، وارد لیست سیاه (Black List) شده باشد. این حالت معمولا در سرویس های اشتراکی که چندین سرویس همزمان روی یک سرور قرار دارند، رخ می دهد. به این ترتیب که ممکن است یکی از کاربران سهوا اقدام به ارسال تعداد زیادی ایمیل (گاها اسپم) نموده باشد و در نتیجه IP مربوطه در بلاک لیست ها به عنوان اسپمر وارد شده باشد. در نتیجه روی ایمیل های سایر کاربران سرویس اشتراکی، نیز تاثیر گذار خواهد بود.

 

از آنجا که هکر ها جهت نیل به اهداف مخرب خود، ممکن است اقدام به ارسال فایل های مخرب خود از طریق لینک ها و یا پیوست ها نمایند، لذا می بایست جهت عدم دریافت آنها از سمت مدیران سرور ترتیبی اتخاذ گردد. زیرا معمولا این پیوست ها در قالب فایل های اجرایی .exe و نظیر آن می باشند که می تواند سیستم کاربران را پس از باز نمودن فایل آلوده نماید. شما نیز ممکن است با پیام خود یک پیوست attachment ارسال کرده باشید. معمولا جهت جلوگیری از حملات هکر ها این ایمیل ها با امتیاز اسپم بالاتری در سمت مقصد، علامت گذاری می شوند.

ممکن است کدهای HTML در ایمیل خود ضمیمه کرده باشید. معمولا جهت جلوگیری از حملات هکر ها از طریق کدهای برنامه نویسی، این ایمیل ها با امتیاز اسپم بالاتری در سمت مقصد، علامت گذاری می شوند.

ممکن است شما نیز ایمیل های اسپم متعدد شامل تصاویر بی ربط و مضحک دریافت نموده باشید. در صورتی که ایمیل حاوی تصاویر با پسوند های .png،.jpg و…. باشد، ممکن است به صورت اسپم شناسایی شود. لذا حتما فایل های خود را فشرده (Zip) نمایید.

 

از آنجا که اسپمر ها ایمیل خاصی را به تعداد زیادی از کاربران ارسال می کنند، لذا ممکن است ایمیل هایی که به هر دلیل به گروه بزرگی از کاربران (چه در قسمتto  ویا با استفاده ازcc/Bcc ) ارسال می شود، به عنوان اسپم شناسایی شود. جهت ارسال ایمیل های انبوه می بایست حتما از سرویس های ویژه ای که برای این منظور طراحی شده اند، استفاده نمایید.

 

ممکن است مدیر سرور گیرنده، تنظیماتی را در سرور ایمیل خود بکار برده باشد که قدیمی بوده و نیاز به آپدیت داشته باشند ویا بیش از حد سخت گیرانه باشد. در نتیجه ایمیل شما را به عنوان اسپم در نظر گرفته می شود.

 

از آنجا که فرستندگان اسپم هر روزه دقیق تر و تهاجمی تر از روز قبل می شوند، در نتیجه قوانین/تکنولوژی هایی که جهت فیلتر اسپم ها استفاده می شود، هر روزه دقیق تر و به روز می شود. در این راستا می بایست به جزئیات کوچکی که ممکن است ایمیل ما را محدود و un-deliverability می کند، توجه کنیم.


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,


طراحی و برنامه نویسی : پنگاش